הרשמה הסתיימה

הורים יקרים שלום,

הנדון: המועצה האזורית מטה יהודה יוצאת בקול קורא להפעלת צהרוני קיץ בגני הילדים

לנוכח חקיקת חוק הצהרונים, נדרשת הרשות להתערב בהיבטים שונים הנוגעים בהפעלת הצהרונים. בעת הזו, בה המדינה מרחיבה את היקף השתתפותה בעלויות הצהרונים, נדרשת הרשות לספק שירות ציבורי גם בתחום הצהרונים במבני הגנים.

בעקבות החלטת ממשלה זו לסבסד את קייטנות הקיץ, פורסם קול קורא המאפשר לרשויות באשכול 5-8 , לקיים צהרונים בעלות של 590 ₪ בלבד לילד לחודש יולי, ומי שירצה תוספת למסלול מורחב לחמישה ימים נוספים באוגוסט יוכל להאריך את הצהרון בעלות של 177 ₪.

קול קורא זה שפרסמה המדינה להפעלת צהרונים מסדיר את המדובר ומיישר קו בעניין התנאים. על מנת לגשת לקול קורא יש לעמוד בחוק הפיקוח על הצהרונים והן בכל התנאים הרגולטוריים הקשורים בהזנה וזאת בכפיפות למחיר המסובסד של הצהרון.

אי לכך, הנני להביא לידיעתכן כי "מטה יהודה" ניגשה לקול הקורא של משרד החינוך וכי הפעלת צהרוני הקיץ במבני הגנים עתידה לשמש את החברה הזוכה בהפעלת הצהרונים במכרז המתקיים עפ"י הדין החל.

בהתאם לזאת, יצאה לקמפיין גיוס לצוות חינוכי להפעלת הצהרונים בגנים. הצהרון היינו מסגרת משלימה לקייטנות החופש הגדול הפועלות בגנים ויפעל בין החל מה ה- 1 ביולי ועד ה-6 לאוגוסט למשך 27 יום משעה 07:30 ועד השעה 13:00.

מסגרת צהרוני הקיץ בגני הילידים תפעל כמסגרת המשך בגנים, בין ה1.7 ל-30.7, בין השעות 13:00 ל-16:00 במסלול הרגיל  בעלות קבועה של 590 ₪ בלבד לילד.

המסלול המורחב (הארכת הקייטנה עד ה6 באוגוסט יום סיום קייטנות הקייץ של החופש הגדול) יתאפשר בעלות נוספת של 177 ₪.

לאורך השנים, צהרוני הגנים במועצה האזורית מטה יהודה הופעלו על ידי סייעות האם. עקב כך ומתוך רצון לשמר את כוח העבודה הקיים, המועצה תפעל תוך מגבלות החוק לתת קדימות לסייעות הנוכחיות במטה יהודה אשר מעוניינות להמשיך בעבודתן בצהרון במהלך פעילויות הקיץ.

לסייעות ניתנה הצעה בתנאים כספיים משופרים, במטרה ובשאיפה שהן ימשיכו להוביל את הצוות החינוכי בצהרונים – כאות הוקרה והערכה על עבודתם המקצועית והן מתוך רצון לשמר כוח אדם איכותי במערכת.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "המועצה פועלת להפחתת עלות הצהרונים כשטובת התושב עומדת בראש מעייניה. המועצה תמשיך לפעול על פי חוק ולפי ההגדרות הרשמיות בעניין בתקווה כי הפגיעה בסייעות הנוכחיות תהיה מינורית ככל האפשר".

ההרשמה עד לתאריך 02.07.2020 עד לשעה 16:00

אנו מאחלים לכל ילדי הגנים חופשה נעימה וקייטנות קיץ מהנות ובריאות.

בברכה,
שלומי מגנזי, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק חינוך
ניב בר גיא, ראש מינהל חינוך