רדיו קול יהודה - 106FM - הרדיו החינוכי של קול ישראל.

פרויקט הרדיו החינוכי של "קול ישראל" כולל תחנות רדיו המשדרות בתדר 106FM  אשר לוקחים בו חלק אוניברסיטאות, בתי ספר תיכוניים ויסודיים, מתנ"סים ומרכזי תקשורת ברחבי הארץ. הפרויקט החל ביוזמת מנהל קול ישראל לשעבר- אמנון נדב במטרה לקרב את צעירי הפריפריה למקצועות התקשורת.

על הפרויקט מפקחים מנחם גרנית, מנהל חטיבת הביצוע של "קול ישראל" וצילה אילן- מנהלת מחלקת הנוער של "קול ישראל".

בפרויקט משתפים פעולה רשות השידור, משרד התקשורת, ומשרד החינוך.

שדרני הרדיו החינוכי "קול יהודה 106FM" הם תלמידי מגמת התקשורת העל אזורית במטה יהודה אותה הקימה המועצה . התלמידים ניגשים לבגרות בהיקף 5 יח"ל בתקשורת.

משתתפים במגמה תלמידים מארבעה בתי ספר: תיכון הר טוב, תיכון עין כרם, תיכון ברנקו ויס עין נקובא ועין ראפה, ותיכון אור בצור הדסה. 

ענבר טויזר, בוגרת המגמה, תכנס לתפקיד כתבת הבריאות של "ידיעות אחרונות"

יום שישי, 17/5, שעתיים של התוכנית "לראות את הקולות"

mixcloud לוגו  106FM לחצו כאן לכניסה לענן קול יהודה

שותפים במיזם: יד חריף, משרד התקשורת, משרד החינוך, קול ישראל, ברנקו וויס, בית ספר הרטוב, בית ספר עין כרם, תיכון אורט

 

דבר מנהל המגמה

רדיו הוא אמצעי התקשורת המשודר המלווה את רוב בני האדם בעולם המערבי מאז מהפכת השידור, והיחיד ששרד  את כל התהפוכות התקשורתיות מאז.  שידורי רדיו הקסימו אותי כנער מתבגר, והפכו אותו לחלום ילדות. כיום כאחד ממקימי הרדיו החינוכי "קול יהודה" ומגמת התקשורת העל-אזורית במטה יהודה, אני גאה שניתנה לי האפשרות להגשים את החלום הזה לנערים, מה שלא התאפשר בזמני.

בחודש מארס האחרון נפגשתי לראשונה עם יוזמי הפרויקט שחוט השני המקשר בינינו היה הלהט של כולנו להקים מגמה איכותית, בה יועמדו לרשות התלמידים כל הצרכים בכדי להפכם לעיתונאים צעירים, ולעיתונאי העתיד.

המגמה העל-אזורית נועדה להכשיר את התלמידים כעיתונאים אך גם  להפכם לצרכני תקשורת נבונים יותר, המבינים את התהליכים המורכבים אותם חווים כולנו עם כניסתם של מדיה חדשים. בנוסף לתיאוריות ומחקרים קאנוניים בתקשורת, ילמדו התלמידים את מלאכת העיתונאי שתבוא לידי ביטוי רדיופוני.

כפיר ולדמן,
דוא"ל:
 kfir.waldmann@gmail.com , טלפון: 052-8813132.