חיטוב המוח - סדרת הרצאות חדשה!!!

"אינטליגנציות חבויות"

מרצה ד"ר רועי תירוש- רופא ומרצה בתחום חקר המוח

קורס של 8 מפגשים המיועד לקהל הרחב

אחת לשבועיים בימי ד'  18:00-19:30

עלות הקורס 450 ש"ח

עלות הרצאה בודדת  70 ש"ח.

  1. 6/11/19  הרצאת חשיפה (ללא התחייבות כספית) – "היה או לא היה" - זיכרונות אמיתיים, זיכרונות מדומים ושכחה. לצרכי הישרדות ורבייה אופטימליים המוח מאפשר לנו לשכוח ובמקביל לזכור דברים שכלל לא התרחשו. בהרצאה נרחיב בעניין זה בליווי מחקרים המשלבים fMRI שנעשו במכון ויצמן.

  2. 20/11/19  "איזהו גיבור? הכובש את יצרו" – ניהול קונפליקטים במוח האנושי. האזור הסב-קורטיקלי במוח רוחש פעילות המתנהלת על ידי דחפים אבולוציוניים שמטרתם לשמר חיים. דחפים אלו, במקרים רבים אינם עולים בקנה אחד עם הקודים ההתנהגותיים בחברה המערבית המודרנית. איך מתנהלת דחיית הדחפים בקורטקס, מה קורה שהפעילות בקורטקס משתבשת, מה ההבדל בין הגבר לאשה בהקשר זה. בהרצאה נענה על שאלות מסקרנות אלו ואחרות ונעזר במחקרים עדכניים מחקר המוח.

  3. 4/12/19  "הגוף הנפש ומה שביניהם" – כיום כבר ידוע שדקארט טעה בקביעתו שהגוף והנפש אינם קשורים זה לזה. בהרצאה נציג איך הגוף משפיע על הנפש ואיך הנפש משפיעה על הגוף בעזרת שלל דוגמאות הלקוחות ממחקרים וקשורות בקשר אדוק לחיי היום יום שלנו.

  4. 18/12/19  "הנאות, אובססיות והתמכרויות" – מה מאפשר לנו לחוש הנאה? מתי החיפוש אחר ההנאה נהפך לאובססיה? למה בהמשך, מרכיב ההנאה יכול לפוג ונשארת רק האובססיה לרצות את הדחף? חקר המוח מקדיש כיום תשומת לב רבה לחקר ההתמכרויות, זאת כמובן בכדי לנסות ולצמצם את התופעה. בהרצאה נבין מדוע נופל המוח ל"מלכודת הדבש" ומה ניתן לעשות בנידון.

  5. 1/1/20  "אני חושב משמע אני קיים", האומנם? – אין ספק שהחשיבה הקורטיקלית מייחדת את האדם. בהרצאה זו נבין מהי החשיבה מבחינה עצבית ומה ייחודה בבני האדם. כמו כן, נכיר מצבים בהם החשיבה "מתקלקלת" ואז אנו נחשפים לתהום הפסיכוזה.

  6. 15/1/20  "המוח הלומד" – מלמידה חברתית ללמידה אישית. המושג למידה עבר מהפיכה של ממש בשנים האחרונות. בהרצאה זו, נבין מושגים "חמים" בחקר המוח כגון: למידה חווייתית, למידה רגשית ואת העיקרון "תרבות מעצבת מוח". בהרצאה נכיר את המסלולים העצביים הקשורים ללמידה, ומהן מערכות הבקרה המוחיות העשויות לשפר את קצב, עומק ורוחב הלמידה.

  7. 29/1/20 "מוח ותזונה" – על החשיבות שבתזונה המאוזנת כבר דובר רבות, בהרצאה זו, נעסוק בחשיבות חווית התזונה הנכונה  ונכיר את מגוון החושים הקשורים בחוויית התזונה: הראיה, הטעם, הריח, והמישוש, נסביר על כל חוש ונבחן את התרומה שלו לחוויית התזונה. ההרצאה תאפשר שיפור ניכר בחוויית התזונה, כתנאי לתזונה מאוזנת ובריאה יותר.

  8. 12/2/20  "תפקודי קשב וריכוז בעולם תזזיתי" – בשנים האחרונות הפרעות הקשב והריכוז נפוצות ביותר. בהרצאה זו, נכיר לעומק את תפקודי הקשב והריכוז, נבין איך הם מתבטאים במוח, ונציג את ההבדל ביניהם. אז מה קורה לקשב ולריכוז בסביבה עשירת גירויים? ואיך המדיטציה קשורה לכל זה?

  9. 4/3/20  "מוח וטכנולוגיה" – האם בשנים הקרובות נוכל לשפר את הזיכרון באמצעים טכנולוגיים? מדוע יש חוקרי מוח המאמינים כי בשנים הקרובות ימצא פתרון למחלת האלצהיימר?

הרשמה בטל' 0527250893 /029958893 /029958684

מירי או רבקה

פתיחת הקורס תלויה במספר הנרשמים מראש.

דמי הרשמה 50 ש"ח, הסכום ינוכה מעלות הקורס