באזור נחל שורק בשטחה המוניצפלי של המועצה נמצא שוב נגיף קדחת הנילוס המערבי

במהלך פעילות של לכידת יתושים שבצע המשרד להגנת הסביבה בערוץ נחל שורק נמצאו בחלק מהמלכודות יתושים אשר בדמם יש את נגיף קדחת הנילוס.

המועצה תעשה ככל הנדרש לטיפול ביתושים בערוץ נחל שורק, בתחילת העונה פיזרה המועצה דגיגים בערוץ הנחל על מנת למנוע התרבות של היתושים.

על מנת להמנע מעקיצות או פונים אליכם בבקשה לבצע פעולות מניעה בבתים כגון התקנת רשתות בחלונות ובדלתות ושימוש בתכשירי הגנה ודחיית יתושים.

מכיוון שיתושים בכלל ויתוש הנמר האסייתי בפרט יכולים להגיע גם ממקורות מים בשטחים פרטיים בקרבת בתים חשוב לנקוט במספר צעדים נוספים שימנעו התרבות יתושים ליד הבית:

יש להימנע מהשקיית יתר בגינות ,להקפיד על ריקון מים מתחתיות של עציצים ,דליים, וחביות אגרטלים , לנקז מים עומדים במרזבים ולייבש כל צמיג שצובר מים.

יתוש הנמר האסיאתי הגורם למטרדי עקיצות קשים לבני אדם בעיקר בשעות היום מחוץ לבתים ידוע בעולם כמעביר גורמי תחלואה ובניהם את קדחת הנילוס המערבי ואת נגיף הזיקה, יתוש זה משנה את תמונת המצב אליה הורגלנו לפני שנים ודורש מעורבות יתר ושיתוף פעולה של התושבים, הוא מתרבה בקרבת בתים ולא רק בנחלים ומקורות מים המטופלים באופן קבוע על ידי מדביר.

צבעו של היתוש הוא שחור ועליו פסים לבנים.

במידה וישנם מוקדי מים עומדים בסביבת בתי מגורים ואין באפשרותכם ליבש את המים נא להודיע למזכירות הישוב ולמוקד המועצה