גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תוכן

קונסרבטוריון מטה יהודה!

פורסם באתר בתאריך: 06/06/2017


משרד החינוך הודיע השבוע על ההכרה במחלקה למוסיקה במרכז לאמנויות 'יד חריף' כקונסרבטוריון, אחד מ-40 מרכזי מוסיקה ברחבי הארץ שהכרה זו.  ב'יד חריף' קיבלו את ההודעה בהתרגשות רבה וסיפרו על התהליך שהוביל להכרה היוקרתית.

"המחלקה למוסיקה מובילה תהליכים רחבי היקף של בניית מערך לימודי ומסלול לנגנים צעירים הכולל שיעור פרטי, נגינה בתזמורת, מקהלה או הרכב ולימודי תיאוריה מוסיקאלית", אמר טל בן אור, מנהל 'יד חריף'. "במקביל פתחנו תכנית בחמישה בתי ספר מנגנים ושרים – 'האלה', 'מתתיהו', 'הרטוב', 'צורים', 'עין הרים'. כך מתנסים מאות ילדים בבתי ספר בתוך תוכנית הלימודים בנגינה בכלי נשיפה והקשה. לאחר שנה של התנסות בוחרים הילדים וההורים על המשך דרכם ומצטרפים לתזמורות האזוריות של מטה יהודה. תהליכים אלה ורבים נוספים הביאו אותנו לרמה הנדרשת להכרה ארצית כקונסרבטוריון".

"ברכות לטל בן אור, למחלקה למוסיקה ב'יד חריף' ולרכז המחלקה, מהיום מנהל הקונסרבטוריון, עומרי מונטה", מסרה יוכי פחימה, מנהלת מחלקת תרבות במועצה. "מרכז 'יד חריף' מבטא את מדיניות המועצה שנותנת במה למגוון האמנים והאומנויות ברחבי המועצה".

על מנת ליצור הכרה כקונסרבטוריון יצר המפקח הארצי למוסיקה, בצלאל קופרווסר, פלטפורמה בת שלושה מדרגים להכרה. כל מדרג בנוי מדרישות של כמות, איכות ותהליכי למידה בסטנדרטים גבוהים. 'יד חריף' התברג במדרג האמצעי וזכה לראשונה בתולדותיו בהכרה כקונסרבטוריון.

בן אור ציין את עומרי מונטה, רכז המחלקה למוסיקה ועשרות המורים שמובילים את לימודי המוסיקה במטה יהודה ואת הקשר ההדוק עם יישובי המועצה  באמצעות שלוש השלוחות בהן מתקיימים שיעורי נגינה ומופעים של המקהלות, התזמורות וההרכבים. כמו כן, הדגיש את הקשר עם בתי הספר והאמון שנותנים ההורים בפעילות המחלקה.

"אגף חברה ונוער ומחלקת תרבות נותנים לנו גב גדול וחם ומעודדים את העשייה ב'יד חריף' בכלל ובמוסיקה בפרט", סיכם בן אור. "אני מודה למנהלת אגף חברה ונוער, שלהבת מרכוספלד ולמנהלת מחלקת תרבות, יוכי פחימה, על התמיכה היומיומית".
 

נגני המחלקה למוסיקה בקהילה. מעתה נגני הקונסרבטוריון

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי