גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תוכן

סדנה ללימוד פיוטים תיפתח ב'יד חריף'

פורסם באתר בתאריך: 26/01/2017

פיוטים במטה יהודה. בשלוחת גיזו של המרכז לאמנויות 'יד חריף' תיפתח בקרוב סדנה ללימוד שירת פיוטים משלל עדות ישראל. את הסדנה ינחה איתן אולמן, מוסיקאי וזמר, בוגר המרכז למוזיקה קלאסית מן המזרח ב'מוסררה'.

"מרכז 'יד חריף' פותח את הדלת לחוויה מוסיקלית ייחודית ומעניינת של עולם הפיוטים על שלל היופי והעושר של המלים, המנגינות ושמחת החיים", אומר אולמן. "עולם הפיוטים נקשר למחזור חיינו כמו גם למחזור חודשי השנה, עונות השנה והחגים, דרך מחברים כמו רבי ישראל נג'ארה, רבי יהודה הלוי ורבי שלמה אבן גבירול".  

הרישום לסדנה לא מצריך רקע או ניסיון במוזיקה, רק רצון ואהבה למוזיקה בכלל ולפיוט בפרט, כאשר המטרה היא ליצור קהילה לימודית שתעסוק בתחום. "הפיוט מביא לידי ביטוי פירוש והסברים למקרא במטרה ללמוד באמצעותם מוסר", מוסיף טל בן אור, מנהל המרכז לאמנויות. "שירת הקודש בבית הכנסת הייתה יצירה והחל מהמאה ה-16 נוצרו מסגרות נוספות מחוץ לבתי הכנסת לשירת הקודש. מכאן ואילך כוללת המילה 'פיוט' בתוכה את כלל שירת הקודש".

מפגש פתיחה לסדנה יתקיים ביום שלישי, 7 בפברואר 2017, י"א בשבט תשע"ז, בשעה 20:30 בבית העם במושב תעוז, שלוחת גיזו. המופע פתוח לקהל הרחב, ללא התחייבות, במטרה לחשוף  את הציבור לעולם הפיוטים.
"במחלקה לאמנויות מבוגרים ניתן למצוא מבחר סדנאות וקורסים אשר נועדו להרחיב ולהעשיר את תרבות הפנאי ומעניקים חוויה חברתית, מקצועית ואיכותית", מסכמת לירן גנון, מנהלת המחלקה לאמנויות מבוגרים.

לפרטים והרשמה יש לפנות ללירן גנון
בטלפון 050-6657371, 02-9908892 או במייל adarts.yadharif@gmail.com .

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי