מטה יהודה דלג >>
קורס פסיכומטרי לצעירי מטה יהודה
גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תוכן

אומנות מבוגרים

אין גיל לנעורים (פאבלו פיקסו)
 
"הדרך שבה אני מייצגת את האמנות היא באמצעות האינדיבידואל היחיד שלי, אני מנסה לפעול מתוך גירויים אישיים שמניעים אותי ודרך זה להגיע לשינוי התפיסה החזותית בעולם האובייקטים".

רגע אחרי סיום תערוכת הגמר שלי בבצלאל ומתוך הניסיון שצברתי דרך עבודותיי ומחקריי על תופעות של צורה, קיום ובריאה באמנות, החלטתי שהשלב הבא מבחינתי יהיה לנסות ולחלוק את הידע ואת ההשקפה שלי על עולם האומנות עם אנשים אחרים. את היעוד הזה בחרתי להגשים דרך השתלבות במקום קסום ומרתק אשר מעניק ומעודד תרבות ואמנות לתושבי מטה יהודה מזה שנים רבות.          
                                                                     
במסגרת עבודתי ביד חריף, החלטנו, מנהל יד חריף – טל בן אור ואני לפתוח מחדש את מגמת האומנויות למבוגרים. הרציונל הוא שבמסגרת הזו תוענק אפשרות לכל תושב לקחת חלק במגוון חוגים, לפתח את הכישרון, לבטא את עצמו וליצור. כתושבת המועצה חשוב לי לעודד את השתתפות התושבים ולהגביר את מעורבותם. על כן, החלטנו לפתוח את האפשרות לקיום של הקורסים בתוך היישובים, כך נוכל להקל על התושב את ההגעה ולעודד פעילות במקום המגורים. החוגים מועברים על ידי אומנים מן השורה הראשונה ומוצעת קשת מגוונת של תחומי אומנויות כגון: ציור בצבעי שמן, פיסול בחומרים שונים, פיסול בעיסת נייר, פסיפס ומוזאיקה, פיסול קראמי, עיצוב ושזירת פרחים, יוגה, פילאטיס, אירובי, מחול מזרחי, ועוד.

כבוגרת המגמה לאמנות בבצלאל ובעלת תעודת הוראה של האוניברסיטה העברית, תפקידי ביד חריף הוא לרכז את מגמת המבוגרים וכן להדריך בחלק מהחוגים. אך לצד התפקיד הפורמאלי, אני רואה בדרך זו יעוד לחשוף, לתמוך ולעודד אמנות. מבחינתי אם אצליח לגרום לאנשים להיפתח, לבטא את עצמם דרך האומנות ולגלות את "האמן" שבהם על ידי עשייה ויצירתיות זו הדרך הטובה ביותר בעיני לאפשר צמיחה אישית וקהילתית.  "תהליך היצירה מאפשר דרכים ייחודיות להכרת העצמי, הכרת האחר והכרת העולם" (גארדנר).     
                                
מרכז יד חריף פותח את שעריו ומזמין את התושבים לחוות, ליצור ולרכוש ידע ומיומנויות טכניות בתוך עולם האמנות והתנועה. בשזירת פרחים תוכלו להשתלב בשוק העבודה מחנויות הפרחים ועד עיצוב והפקת אירועים. בפיסול קראמי ניתן יהיה להרחיב את אוסף כלי הבית והכדים בגינתכם. בציור בצבעי שמן תפנו מקום לדמיון וביטוי עצמי בליווי אישי ועבודה ממוקדת שיובילו לעבודה בסטודיו. (הקורס מתאים גם למתחילים וגם למתקדמים). בחוג פיסול תוכלו לחוש ולהכיר מגוון חומרים ואת אופן השימוש בהם. במגמות התנועה תינתן לכם ההזדמנות להשתחרר משגרת היומיום ולהיכנס  לתוך עולם שלם של מודעות, גוף ונפש בפעילות מאזנת ומרגיעה.   

אני מזמינה אתכם להצטרף לקהילת יד חריף ולנהל קשר מתמיד עם שאר המגמות בשיתופי פעולה. מטרתנו היא להגביר את צריכת האמנות והתרבות, ולעודד את היצירה בהשתתפות בתערוכות אמנות, בפרויקטים סביבתיים ופסטיבלים מקומיים.
 
 
שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי