מטה יהודה דלג >>
מלגות לסטודנטים תושבי מטה יהודה 2018
גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תוכן

הקול החריף של התושבים

פורסם באתר בתאריך: 24/06/2014

חוגגים שנתיים ל'רדיו חריף'

שלושה ימי שידור בשבוע, שדרנים תוצרת בית, במה לקולות התושבים וחשיפה גדולה ל-57 יישובים * רדיו חריף של המועצה האזורית מטה יהודה חוגג שנתיים * והתכניות בשמיים * משה דדון: "הרדיו הוא ערוץ קשר משמעותי בין המועצה לבין התושבים"

משה דדון: "זהו אחד מערוצי הקשר המשמעותיים בין המועצה לתושבים וזו תכלית התחנה בראש ובראשונה - לשמוע ולהשמיע את קולות התושבים ולתת ביטוי לעשייה הרבה ברחבי מטה יהודה"

אבי יפת: "מטה יהודה היא מועצה עם מספר רב של ישובים, ותמיד רציתי להיחשף למגוון הזה, כך שהרעיון להביא את קולותיהם של אנשים מהיישובים קסם לי. נחשפתי למגוון מדהים של אנשים, עם עושר תרבותי, עדתי והיסטורי"

שנתיים לאחר הקמתו הפך הרדיו האינטרנטי 'רדיו חריף' לערוץ תקשורת מוביל המחזק את הקשר בין המועצה האזורית מטה יהודה לבין תושביה ומעניק מידע רב ובמה ראויה לקולות התושבים. בתחנה שמשדרת בשלושה ימי שידור בכל שבוע (ראשון ושני 19:00-22:00, שישי 9:00-14:00) נבנה לוח שידורים מגוון שמשלב בין אקטואליה מקומית לתוכניות מוסיקה.

"תחנת הרדיו של מטה יהודה עושה חיל", אומר ראש המועצה משה דדון. "שידורי התחנה מעשירים את התושבים בידע רב על המועצה, מוסדותיה והשירותים שהיא מציעה. זהו אחד מערוצי הקשר המשמעותיים בין המועצה לבין התושבים וזו תכלית התחנה בראש ובראשונה. לשמוע ולהשמיע את קולות התושבים ולתת ביטוי לעשייה הרבה ברחבי מטה יהודה. השדרנים, תושבי המועצה, מעבירים את התכניות במקצועיות ובחן ויש להם חלק עיקרי וחשוב בהצלחת התחנה".

בין הראשונים להצטרף לתחנת 'רדיו חריף' לפני כשנתיים היה אבי יפת, תושב המושב בקוע שהצטרף לקורס השדרנים הראשון שהחל מסורת חדשה של שדרנים מרחבי המועצה. יפת, בן 32, נשוי ואב לשלושה, D.J ומפעיל קריוקי מזה עשר שנים בכל רחבי הארץ, מגיש את התכנית השבועית 'קולות התושבים' בה מובאות הקדשות בכל שבוע מיישוב אחר ברחבי המועצה.

אבי, איך הכל התחיל?

"חבר מצלפון סיפר לי על הפרסומים בעיתונות המקומית בדבר קורס רדיו שנפתח לתושבי מטה יהודה. תמיד סקרן אותי והקסים אותי המדיום הרדיופוני. מבלי לחשוב פעמיים נרשמתי לקורס כי ידעתי שאני חייב להיחשף ובאיזשהו מקום להגשים חלום וללמוד לשדר ברדיו".

הקורסים נפתחים מדי מספר חודשים בתחנת הרדיו הממוקמת במרכז 'יד חריף' בקיבוץ צרעה, ומגבשים קבוצות של תושבים עם רקע מגוון מכל רחבי המועצה, כשהמשותף לכולם הוא האהבה הגדולה לרדיו.

אילו חוויות זכורות לך מהקורס?

"לקורס הגיעו אנשים מאוד מעניינים ומעשירים בעולמם הפרטי. כל אחד מביא איתו את העולם שלו, חלקם עם ידע פנומנלי במוסיקה, חלקם עם ידע רחב בתרבות ואפילו הדרכות טיולים, חלקם אם ידע עולם רחב ומרתק. הקורס אורך כשלושה חודשים ומשלב בין מפגשים שבועיים ותרגולים. למדנו הכל על הרדיו. לראשונה נחשפתי למונחים בז'רגון הרדיופוני, למדתי על מפת הרדיו בישראל, איך הכל התחיל מבחינה היסטורית, ואט אט התחלנו להרחיב את היריעה בהיבטים פרקטיים יותר: כיצד בנויה שעת שידור, הגשה, עריכה, עריכת מוסיקה, כיצד בנויה כתבה, מהם עקרונות הראיון הרדיופוני ועוד".

ומה עם קולות התושבים,  כיצד עלה הרעיון לתכנית?

"מטה יהודה היא מועצה מאוד רחבה כידוע, עם מספר רב של ישובים, ותמיד רציתי להיחשף למגוון הזה, כך שהרעיון להביא את קולותיהם של אנשים מהיישובים קסם לי. בדיעבד כאשר אני ממש על סף סיום של ביקור כמעט בכל היישובים אני יכול לומר שנחשפתי למגוון מדהים של אנשים, עם עושר תרבותי, עדתי והיסטורי".

במשך למעלה משנה ביקר יפת בכל שבוע ביישוב אחר, תוך תשוקה רבה להביא את ההקדשות מהיישובים לתכניתו המשודרת בכל יום ראשון בשעה 20:00 באתר המועצה האזורית מטה יהודה בכתובת www.m-yehuda.org.il.

"זה היה ממש שיעור גיאוגרפיה בשבילי, בכל פעם כשהגעתי ליישוב מסוים קיבלו אותי בזרועות פתוחות עם הרבה חום ואהבה. זה חיזק אצלי עוד יותר חיזק את תחושת השייכות למטה יהודה".

מה מבנה התכנית 'קולות התושבים'?

"התכנית מאוד מגוונת ופלורליסטית. כל הז'אנרים יכולים להופיע באותה שעה של הקדשות. ההקדשות מאוד אותנטיות ואישיות. השירים מגוונים ומאפיינים את השפע העדתי במועצה: משנסונים צרפתים, שירים מרוקאים, תימנים, כורדים ועד יווניים, ערביים קוצ'יניים ופופולאריים. ההקדשות עצמן מגוונות, לבני הזוג, למשפחות, לאנשים יקרים שהלכו לעולמם, ואף הקדשות למועצה האזורית מטה יהודה לאות הערכה והוקרה".

ומה העתיד, עכשיו משסיימת להביא את קולותיהם של תושבים מכמעט 57 ישובים?

"אני אמשיך כמובן עם היישובים, אך כנראה שאשנה קונספט. יכול להיות להעלות לשידור מאזינים בשידור חי".

לתכניתו של אבי יפת ניתן להאזין בכל יום ראשון בשעה 20:00 דרך אתר המועצה בכתובת www.m-yehuda.org.il.

שדרני רדיו.jpg

 

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי