מטה יהודה דלג >>
קורס פסיכומטרי לצעירי מטה יהודה
גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

תכניות פיילוט חדשות ב'מרחבים'

פורסם באתר בתאריך: 10/09/2017


בבית הספר למחוננים 'מרחבים' של המועצה חלה עלייה במספר התלמידים אשר הובילה לצמיחתם של קורסים נוספים, פרויקטים והזדמנויות למפגש ושיח רב גילאי ובין תחומי. השנה יתקיים פיילוט 'מעבדות פדגוגיות בין תחומיות' בשני קורסים: האחד, 'פירוק והרכבה', בו יעמיקו תלמידי כיתות ה' וינתחו את המושג באמצעות תחומי דעת כגון כתיבה יצירתית, אסטרטגיה ומשחק, פיזיקה ואדריכלות. השני, 'אוטופיה', בכיתות חטיבת הביניים, אליו הצטרפו שלושה מורים ללמוד יחד עם התלמידים את המושג 'אוטופיה', מהרמה הפילוסופית, דרך הרמה החברתית והקיומית, ועד לימינו, והאם בכלל ניתן לבנות עולם אוטופי.

"אנו פותחים קורסים ייחודיים לתלמידים מצטיינים ומחוננים בכל שנה מחדש, מתוך הכרות עם תחומי העניין של הילדים ובתהליך חשיבה משותפת עם צוות המורים", אומרת המנהלת עפרה בהרב. "המטרה היא לאתגר את התלמידים, לפתוח להם דלתות לעולמות למידה חדשים ולתת להם במה לפיתוח דעה ומחשבה עצמאית בכל תחום".

גם השנה תימשך ותורחב הלמידה מחוץ לכותלי הכיתה. לאחר שבשנה האחרונה הקימו התלמידים, המורים וההורים 'כיתה גאודזית' המהווה את פרויקט הדגל של קורס 'בנייה הנדסית', ייפתחו קורסים חדשים של בנייה בעץ, בוטניקה, דבוראות, חקלאות עתיקה ועוד.

לאחר שבשנה החולפת בנו תלמידי החטיבה מדפסת תלת מימד בסדנת הפיסיקה, יוקמו השנה דגמים ומוצגים נוספים שיאפשרו את פתיחתם של חללי למידה עם מוצגים, דגמים ומשחקים פיזיקאליים ומודולאריים. התלמידים יתמחו בקורס תכנות, ויקימו יחד 'חדר בריחה' שיהפוך לחלל למידה מאתגר ויצירתי.

לאחר התנסות בתצפית כוכבים שנערכה במהלך הקיץ, יהפוך האירוע למסורת של מפגש בין תלמידים, מורים, משפחות וידידים. במפגש הכלל בית ספרי ייהנו המשתתפים מזמן של למידה, הדלקת מדורה, שיח משותף וגיבוש. כמו כן, יתקיים מפגש למידה לילי של תיקון, בו תלמידים, מורים והורים יפגשו ללמידה משותפת אל תוך הלילה, להעמקה ודיון, ובעיקר להרחבת הלב.
 

בית ספר מרחבים

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי