גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

נוער בתנועה

פורסם באתר בתאריך: 16/12/2014

במחנה שורש של תנועת המחנות העולים ציינו את חג התנועה. בצרעה ציינה תנועת הנוער העובד והלומד את חג המעלות 
משה דדון: "אחת הסיבות העיקריות למספר הגבוה של המבקשים לצאת לשנת שירות מתוך מטה יהודה היא הפעילות הענפה של תנועות הנוער. אני מאחל למדריכים ולחניכים שנת פעילות פורייה ומעשירה"

תנועות הנוער במטה יהודה פתחו את שנת הפעילות באופן רשמי וציינו את החגים המסורתיים: חג התנועה של תנועת 'המחנות העולים' וחג המעלות של תנועת 'הנוער העובד והלומד'.

חג התנועה

חג התנועה המסורתי של תנועת 'המחנות העולים' התקיים בבית העם במושב שורש, ואליו הגיעו כלל חברי המושב וחניכי התנועה שהפיקו אירוע מרשים, החל מכתיבת התוכן, העלאת הצגות, כתובות אש ועוד.

האירוע הביא לידי ביטוי את הכוחות והכישרונות השונים של החניכים בכלל השכבות, כשכל חניך בחר את חלקו בהפקה וביצירת החג. בכך העצימה הפעילות כל חניך וחניכה באופן אישי. החניכים עצמם סיכמו את החג בתחושת סיפוק גדולה מהצלחתם להעלות את המופע אשר יצרו.

"החג הצליח לענות על מטרותיו בצורה מאוד מרשימה וזאת בזכות החניכים הבוגרים הפעילים במחנה", מסרה חן הרוש, רכזת התנועה במטה יהודה. "כיום במושב שורש מדריכים 12 חניכי י' ואותם מלווה חניכת שכבת י"ב שהייתה בעבר מד"צית. בנוסף, פועלים היום במושב צוותים שונים והכל מלווה על ידי הקומונרים במחנה. באופן הזה הצלחנו ליצור חינוך תנועתי משמעותי שמושתת על ערכים כגון אקטיביזם, סולידריות וכבוד הדדי".

בפעילות התנועה לוקחים חלק חניכים מכיתות ד' עד י"ב, החל מפעילות שבועית בסניף התנועה דרך סמינרים אזוריים וארציים, טיולים, מחנות ופרויקטים קהילתיים.

חג התנועה הינו מסורת המתקיימת בתנועת 'המחנות העולים' מימיה הראשונים של התנועה ועד היום. החג מתקיים אחת לשנה בכל מחנה ומהווה נקודת שיא לעשייה המשותפת של חניכי המחנה בכלל השכבות.

חג המעלות

למעלה מ-100 חברי קיבוץ צרעה השתתפו בשבוע שעבר בטקס חג המעלות של תנועת 'הנוער העובד והלומד' יחד עם מדריכי וחניכי התנועה בקיבוץ. באירוע ציינו החניכים את פתיחת שנת הפעילות לאחר מספר שבועות בהם עמלו על ההכנות לטקס וחברו אל המדריכים בבניית הריקודים, התפאורה וכתובות האש.

האירוע כלל את הטקס המסורתי של העלאת השכבות, ריקודים של חניכי השכבות הצעירות וצפייה בכתובות אש מרהיבות. המדובר במסורת בת עשרות שנים בקיבוץ המסמלת את הקשר החזק שבין קיבוץ צרעה לבין תנועת הנוער העובד והלומד. בתנועה מציינים כי לצד הפעילות השוטפת בהמשך השנה צפויות להיערך פעילויות משותפות נוספות לחניכי התנועה יחד עם הקהילה.

"תנועות הנוער הן ראש החץ של הפעילות לילדים ונוער במטה יהודה", בירך ראש המועצה משה דדון על פתיחת שנת הפעילות. "הפעילות בתנועות מטמיעה ערכים של התנדבות, מעורבות, סבלנות וסובלנות. אחת הסיבות העיקריות למספר הגבוה של היוצאים לשנת שירות ממטה יהודה היא הפעילות הענפה של תנועות הנוער. אני מאחל לכולם, מדריכים וחניכים, שנת פעילות פורייה ומעשירה".

בצרעה ביקשו להודות לאילן, האחראי על כיבוי האש, לאייל קב"ט הקיבוץ, ולמיכל, רכזת החינוך של הקיבוץ על פועלם לקיום האירוע המוצלח.

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי