גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

מתחם למידה שכבתי חדשני

פורסם באתר בתאריך: 06/09/2017


בישיבה התיכונית אמי"ת נחשון בנחם עושים השנה צעד ענק לעבר פיתוח הוראה ייחודית. בישיבה הוקם מתחם למידה שכבתי חדשני, בו תלמד יחד כל שכבה עם שלושה מורים, ולא מורה עם כיתה. החשיבות של המתחם היא בשבירת פרדיגמת ההוראה האחידה, והניסיון ללמד במרחב אחר מהכיתה הקלאסית. לימוד זה יכלול, בין השאר, לימוד אישי, עצמאי וחווייתי יותר ולימוד בקבוצות קטנות בתמיכה של אמצעים טכנולוגיים רבים, שתכליתם לאפשר לא רק הוראה של המורה בכיתה, אלא גם לימוד מעמיק ואמיתי של התלמיד. "אנו מאמינים שכל תלמיד אוהב ללמוד ורוצה להעמיק את התובנות שלו על העולם. לכן, תפקידנו בתור מערכת, הוא ליצור את האפשרות הנכונה לכל ילד וילד למצוא את הנתיב הלימודי הנכון לו", אומר ראש הישיבה, הרב נעם קריגמן.

"כשתלמיד מגיע ללמוד אצלנו, אנחנו רוצים להאמין שקודם כל מגיעה אלינו נשמה גדולה, עם יכולות וכוחות, ותפקידנו היא לראות אותה, להסתכל היטב בלבן של העיניים, ולחשוב יחד אתו כיצד אפשר להתקדם ולהתפתח".

הישיבה ממשיכה להוביל גם השנה באחוזי הזכאות לבגרות עם למעלה מ-90% בוגרים המסיימים עם תעודת בגרות מלאה. לצד הזכייה של הישיבה בדירוג הראשון בערכים ובפדגוגיה בין החטיבות העליונות בישראל (ראו כתבה בעמ' 10), ממשיכה הישיבה בהתפתחות מרשימה.

"הישיבה גדלה באופן מעורר הערכה אשר מעיד על אמון התושבים בישיבה ובצוות שלה", מוסיף הרב קריגמן. "בשנה הקרובה תמנה שכבה ז' קרוב למאה תלמידים. גם בתחום החינוך המיוחד ישנה פריצת דרך גדולה. לראשונה, אנו פותחים בישיבה כיתה קטנה בשכבה ז', ומגדילים באופן משמעותי את מספר תלמידי השילוב אשר באים בשעריה. זו תפיסה עקרונית חינוכית. ברצוננו לתת מענה לכל תלמיד באשר הוא, ואנו עמלים קשות על פיתוח היכולת המקצועית שלנו להיות מסוגלים לכך".

ישיבת 'אמי"ת נחשון', נותנת מענה למגוון רחב של אוכלוסיות ותלמידים המגיעים ללמוד בה. השנה נפתח מסלול קודש נרחב לתלמידי החטיבה, המאפשר לכל תלמיד הרוצה בכך להעמיק ולהרחיב את לימודי הקודש מעבר לשעות הרגילות הניתנות בישיבה. כמו כן, בישיבה מגוון רחב של פעילויות חברתיות, שבתות גיבוש וטיולים באווירה משפחתית וחמה.

לומדים באהבה

בצד ההצלחות הרבות של הישיבה בבגרויות, מספר תלמידים המסיימים עם חמש יחידות לימוד בפיסיקה, גבוה פי שלוש מהממוצע הארצי. כמו כן, נפתחה מגמת קולנוע חדשה, תלמידי הישיבה עלו לשלב הגמר באולימפיאדת החלל ע"ש אילן רמון ורשמו נתוני מיצ"ב מרשימים. בצד כל אלה, הישיבה חורטת על דגלה חדשנות פדגוגית מרשימה. במסגרת זו פועלת תכנית חקר שש שנתית בקודש, קיים מספר רב של בגרויות שהישיבה עושה במסגרת תכנית 'חלוצי הערכה' של משרד החינוך, תכנית ייחודית של בחינות המחליפה את מבחני הבגרות הרגילים בעבודות עומק מרשימות של תלמידים.

מישהו לרוץ איתו

בפיתוח ייחודי לישיבה, מתחיל פרויקט אימון (קאוצ'ינג) למורים, אשר בעזרתו יקיימו המורים אימון אישי לתלמידים על מנת לעזור לכל אחד למצוא את הדרך הנכונה. הרעיון הוא שכל תלמיד יבנה לעצמו מעין מפת דרכים אישית, של חלומות ורצונות, וישרטט את דרך ההגעה אל היעד. "אנחנו כמערכת נתמוך ונעזור לגבש את הדרך האישית של כל תלמיד ונלווה את תהליך ההתגשמות האישי", מציין הרב קריגמן. במסגרת התפיסה הזאת פועלת בישיבה זו השנה השלישית, תכנית קורסים מגוונת לכיתות ט'-י', במסגרתה כל תלמיד בוחר תחום שאינו לימודי ובו הוא רוצה להתפתח ולהביא לידי ביטוי את הכישרון שלו. בין הקורסים ניתן למצוא קבוצת תיאטרון, הרכב מוסיקלי, סדנת נגרות, קורס צילום וערבית מדוברת.

לינחשון

באמי"ת נחשון מופעלת תכנית מיוחדת במסגרתה נשארים תלמידי כיתות ט'-י' לישון בישיבה פעם בשבועיים. במהלך הערב והלילה התלמידים נהנים מפעילויות גיבוש ותוכן, ולומדים להתנהל בצורה עצמאית ובוגרת. תכנית זו נותנת יוצרת לכידות בין התלמידים, ומעמיקה את אפשרות החינוך והלמידה מעבר לשעות הלימודים הרגילות.

צוות מסור

בהנהלת הישיבה מציינים כי אחד האלמנטים המדוברים ביותר בה, הוא תחושת החום והמשפחתיות שחשים כל הבאים בשעריה. הדברים ניכרים באופן השיח עם התלמידים, במאור הפנים המלווה את הבאים לישיבה, ובאווירה סוחפת ונעימה של כל הצוות, החל בעובדי המזכירות והמנהלה, עובר בצוות המורים המחויב, ועד לצוות המנקים והשומר בשער. "כולם שמחים בתחושת השותפות העמוקה במשפחת ישיבת אמי"ת נחשון ומאחלים לכל התלמידים שנת לימודים מוצלחת ופורייה", מסכם ראש הישיבה.


אמית נחשון

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי