מטה יהודה דלג >>
קורס פסיכומטרי לצעירי מטה יהודה
גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

נחשון

שם האתר: נחשון
תיאור: אנו מעמיקים בעבודה אישית עם כל תלמיד
על מנת להגיע איתו למצוינות אישית ולימודית
ולהתפתחות מירבית של כל כוחותיו בקדושה.


לרגלי הרי ירושלים, במטה יהודה סמוך לבית שמש, צומחת ישיבה תיכונית חדשה מאז שנת תשס"ג, הפותחת עולמות חדשים עבור תלמידיה, לעורר את נקודות הטוב שבו ולחברן לקדושה.
ישיבת נחשון שמה את הסקרנות, השאיפות, והיכולות של התלמידים במרכז תוכנית חינוכית-לימודית-תורנית המאתגרת את התלמידים ומעודדת התפתחות רוחנית, למידה אינטנסיבית והבעה יצירתית.

בניין אישי בקדושה
עבודת ה' והתפתחותם הרוחנית של תלמידינו עומדים בראש מעיינינו, ומתוך אמונה שלכך דרושה הפנמה ולא רק כפייה מבחוץ, אנו מציעים הזדמנויות רבות לחשיפה רוחנית מעמיקה. מטרתנו היא להפגיש את תלמידינו עם הקב"ה ועם עולמו בתפילה, לימוד תורה, פיתוח המידות ועבודת הנפש. בעבודה אישית ובקבוצות קטנות, אנו מובילים את התלמיד לנקודת המפגש האישית שלו עם בוראו, תוך עידוד לחיי תורה ולא רק ללימוד התורה.
בלב הישיבה עומד הקשר החם של הרמי"ם וצוות ההוראה עם התלמידים, שתומכים בשיתוף ההורים במגוון צדדי ההתפתחות של כל תלמיד.
התפילה מתקיימת ברובה במסגרות קטנות בתוך הכיתות, וכשהתלמידים בשלים לכך הם נוטלים על עצמם חלק מהאחריות להתנהלות התפילה.
גמרא נלמדת בישיבה בקבוצות על פי רמה, בכדי לאפשר לתלמידים להיכנס לתוך עולמה של התורה, דברי חז"ל, ראשונים ואחרונים בצורה שתמצה את יכולתו של כל תלמיד. מעבר ליסודות איתנים בלימוד גמרא ותנ"ך, התלמידים נחשפים למגוון נושאים בלימודי הקודש כגון הלכה, אמונה ומשנה, ונפרשים בפניהם אפשרויות בחירה שונות במערכת הלימודים. 

לימודים פעילים ומאתגרים
הלימודים בישיבת נחשון הם צירוף מלהיב של עבודה רצינית, מצוינות, ואוירה משפחתית קהילתית ומהנה. בהוראת תלמידנו אנו פונים ליצר הסקרנות שלהם והופכים את הלימוד לדבר חי שגורם לדרוש ולחקור. התלמידים קוראים, דנים, מביעים וכותבים את דעותיהם.
בלימודי הקודש ובלימודים הכלליים, התלמידים נמצאים בסביבה המעמידה במרכז לימוד וחשיבה לעומק, מחקר, כתיבה, והקניית כלים ללימוד עצמי. בין אם תלמידינו דנים בסוגיה בגמרא או שקועים בניסיון לייצר זיקוקים במעבדת הכימיה, אופים מצות ומודדים כמה זמן לוקח להן להחמיץ בסוגי אפייה שונים, או יוצרים גרפים ופונקציות למעקב אחרי נתונים. הישיבה מאתגרת אותם בתוכנית רב-תחומית מעשירה, ומעניקה להם בטחון עצמי להאמין ביכולתם כחשובים, חוקרים ולומדים עצמאיים. כעת חיה אנו בשלבי פיתוח של חממה שתשמש לניסויים בביולוגיה, כימיה ולימוד מצוות התלויות בארץ.
באומנויות-שפה (לימודי עברית), לומדים כיצד השפה משמשת כלי, הן בכתיבה עיונית והן בכתיבה יצירתית. נוצר מפגש עם הסופר דרך יצירתו, ומתעוררים לשאלת יכולתם לבנות עולם ומלואו באמצעות שפה, ואיך זה עוזר לנו לראות את הדברים בצורה אחרת. מערכת הלימודים כוללת גם חשיפה לאומנויות כולל: מוסיקה, תקשורת ואומנות פלסטית.

עם ישראל, ארץ ישראל
מתוך "החממה" של הישיבה, אנו סבורים שעלינו ליטול חלק במה שמתרחש במדינת ישראל. אנו מעודדים תלמידים לשמוע ולהביע דעות שונות על מגוון נושאים אקטואליים בישראל. תלמידינו פעילים בתוכניות חסד ומעורבות קהילתית ומתחנכים לקבל על עצמם אחריות ומנהיגות בתחומים שונים. התוכנית החברתית הרחבה כוללת: טיולים, שבתונים, סמינריונים ופעילויות המעשירות את חיי החברה ומעמיקות את הקשר לארץ וליושביה.

מצוינות לימודית ומגמות
אנו עמלים בכדי שתלמידינו ימצאו את המקום שבו הם מתחברים, מתפתחים ומזדהים, כדי ליצור אהבה ללימוד, עומק ורצינות, מצוינות והנאה בלימוד. כן, אנו מאמינים שלימוד יכול וחייב להיות מהנה אם הוא מוצלח, מעניין ורציני. הצוות המסור מלא רגישות ואהבה לצרכי התלמידים וללימוד, ונהנה לראות את התקדמות התלמידים בלימוד ויצירה. רצוננו לראות מורים ותלמידים השותפים בהתרגשות ובהתלהבות להתפתחות אישית ולימודית מתוך יראת שמים.
בחטיבה העליונה ממשיכים תלמידינו הבוגרים לרכוש כלי עיון ולהעמיק בהבנת עולמנו, ביצירה ובעשייה. כל תלמיד נדרש לבחור מגמה אחת במדעים ומגמה יצירתית נוספת. המגמות המוצעות היום הן: ביולוגיה, פיסיקה, מדעי המחשב (עד 10 יחידות), אמנות, מוסיקה, תקשורת, ערבית (כולם עד 5 יחידות). בכל המגמות, הלימוד עובר לעשייה וחוויה: במוסיקה – מנגנים בהרכב, במדעי המחשב – מבצעים פרויקט אישי בתכנות, בתקשורת – מביימים סרט. ישנו דגש על הכשרה לכתיבת עבודות, במטרה שהתלמידים יבחרו לכתוב עבודות גמר במגמות הלימוד.
יישוב: ד"נ שמשון 99700
טלפון: 02-9923156
פקס: 02-9923157
דוא"ל: nachshon@amit.org.il
 
שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי