גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

לעולם לא עוד

פורסם באתר בתאריך: 29/04/2014

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

במעמד ראש המועצה משה דדון, ניצולי שואה ותושבים נערכה ביום שני עצרת הזיכרון הממלכתית לשואה ולגבורה בקיבוץ מעלה החמישה * דדון: "יש לנו רק מקום אחד בעולם"

"מה שאנו רואים כאשר אנחנו מסתכלים עכשיו סביב הוא הרבה יותר גדול מכל מה שיכולנו לחלום. והרי את כל זה זכינו לחולל בהיעדרם של ששת המיליונים. זה אומר שיש בנו, תודה לאל, כוחות גנוזים"

כמדי שנה נערך השבוע טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה באנדרטה ללוחמי גטו ורשה בקיבוץ מעלה החמישה במעמד ראש המועצה משה דדון, ניצולי שואה ותושבי מטה יהודה.

במהלך הטקס הודלקו שש משואות על ידי ניצולים ונציגי משפחותיהם. כל משואה מסמלת חלק אחר באסון הגדול בתולדות העם היהודי: ניצולים, נספים, ילדים, תקומת מדינת ישראל, חסידי אומות עולם והדורות הבאים.

זרי זיכרון הונחו על ידי ראש המועצה דדון, מחלקת נוער נציג הקיבוץ, תלמידי תיכון עין כרם ותיכון הר-טוב, נוער מטה יהודה ונציגי תנועות הנוער במטה יהודה: בני המושבים, הנוער העובד והלומד, הצופים, בני עקיבא ומחנות העולים. השיירה של תנועות הנוער שמניחה זרי זיכרון על האנדרטה הצליחה לרגש כמדי שנה את הניצולים ובני משפחותיהם ולמלא ליבם בגאווה.

"מן המישורים השונים שאפשר להביט בהם אל האסון הגדול ביותר שאירע לעם ישראל מאז ומעולם אני מבקש להתעכב בדבריי על מה שבינינו לבין הקורבנות ועל מה שבינינו לבין העולם", פתח ראש המועצה דדון את נאומו.

"בשכנתנו הצפונית סוריה נטבחים רבבות אזרחים כבר שנתיים לפחות, גם ביריות גם בגז, והעולם יודע ושותק. כך שתק העולם לפני 70 שנה ויותר כאשר התרחש ברחבי אירופה טבח גדול בהרבה, בשואה שהיתה פעולת חיסול איומה בכל העולם ולא רק בארץ אחת. מגרמניה ועד יוון דרך איטליה ועד לוב כשהמטרה היא להשמיד כל יהודי. והמדהים מכל, גם בפקודתו האחרונה של היטלר לפני שהתאבד בבוקר הוא פקד להמשיך להשמיד את היהודים".

בהמשך דבריו התייחס ראש המועצה להתעלמות של מדינאים בכל רחבי העולם מהגזענות והאלימות השוררת בהווה, וסיים במילים: "מה שאנו רואים כשאנחנו מסתכלים עכשיו סביב הוא הרבה יותר גדול מכל מה שיכולנו לחלום. והרי את כל זה זכינו לחולל בהיעדרם של ששת המיליונים. זה אומר שיש בנו, תודה לאל, כוחות גנוזים. זה אומר שארצנו האהובה גומלת לנו בפירות נדיבים. זה אומר שצריך להמשיך את המפעל. אלף ותשע מאות שנה ניסו יהודים להשתלב במדינותיהם של עמים אחרים. כל הסיפורים האלה נחלו כישלון חרוץ. יש לנו רק מקום אחד בעולם. ומשום מה, דווקא הדור שלנו, דווקא אנחנו שנוטים לזלזל בעצמנו, דווקא אנחנו מכל הדורות עשינו את זה. בואו נמשיך, נבנה, נשתול, נחנך, נסלול, נאמין ונצליח".

את הטקס הנחה אבשלום קור בליווי קטעי נגינה, שירה וקריאה של תלמידי תיכון עין כרם.

 

 

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי