גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

'כפר בטוח' בעין נקובה ועין רפה

פורסם באתר בתאריך: 17/05/2017


שיתוף פעולה בין תכנית אגף חברה ונוער במטה יהודה, תכנית 'מועצה ללא אלימות', אגף הרווחה, תכנית 360 - התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון, נציגי הוועדים המקומיים, תחנת משטרת הראל ותחנת כיבוי אש אזורית בית שמש, הוביל לסדרה בת שישה מפגשים לעידוד המוגנות בקהילה בכפרים עין נקובה ועין רפה תחת הסלוגן 'כפר בטוח'. הרעיון נולד בעקבות הטרגדיה בה נספו אם ושלושת ילדיה בשריפה בעין נקובה בחודש ינואר השנה.

"מדובר בפיילוט ראשון והמטרה היא לקיימו גם בשנים הבאות", אומרת קרן פרסי, רכזת מרכזי נוער מטעם תכנית 360. "המפגשים יצאו אל הפועל בשיתוף מרכזי הנוער בעין נקובה ועין רפה, עובדי הנוער והקהילה והוועדים המקומיים. המפגשים עם התושבים העלו עוד ועוד צרכים של הקהילה וכך נוכל יחד לתת מענה היכן שצריך".

השבוע הגיעו לסיומם ששת המפגשים שנערכו מדי יום רביעי בשעות אחר הצהריים וכללו הרצאות בערבית ופעילויות להורים ולבני נוער מתבגרים בנושאי בטיחות וביטחון. הפעילות החלה ב'יום האמא' ונמשכה למפגש עם שוטרים וכבאים במהלכו הוצגה פעילות הכוחות לכלל המשפחה, הרצאה על גיל התנהגות סיכונית בגיל ההתבגרות, סדנה בת ארבע שעות עם נציגי 'איחוד והצלה' על משפחה בטוחה, החייאה ומצבי סיכון והרצאה של ארגון בטרם על בית בטוח. האירועים הסתיימו במפגש שולחנות עגולים ומופע של סטנדאפיסטית.

ביום הקהילה של תחנת משטרת הראל ותחנת הכיבוי בית שמש התקיימה תצוגה של יחידות הכלבנים, הפרשים והחבלנים והוצג רכב הסיור מסוג 'רותם' של הכבאים. את פעילות הכבאים הציג פארס עוודאללה, מתנדב כיבוי אש מעין נקובה.

לפעילות היו שותפים ראשי אגפים ומחלקות במועצה, נציגי מרכז דיאלוג וגישור, ששמעו מהתושבים מה הם אוהבים בכפר ומה חסר להם. בעקבות המפגשים מתכננים במועצה לקיים וועדות המשך בחינוך, חינוך בלתי פורמאלי וקהילה, ועוד.

"כפר בטוח הוא חלק מתכנית קהילתית מקיפה של המועצה לתושבי עין נקובה ועין רפה", אומרת שלהבת מרכוספלד, מנהלת אגף חברה ונוער. "כל התהליך נעשה בשיתוף ציבור על מנת לזהות את הצרכים הייחודיים לתושבים ולהעניק להם מענה הולם".

"עבודה משותפת ומתואמת של כל הגורמים המרכזיים בקהילה היא נדבך מרכזי בתכנית 'מועצה ללא אלימות' במטה יהודה", מסר סיון כהן-טופל, מנהל התכנית. "המועצה על כלל אגפיה ותכניותיה, מערכת החינוך, המשטרה והתושבים התגייסו יחד למאמץ משותף למניעת אלימות. להתגייסות התושבים תרומה מכרעת ביצירתו של מרחב ציבורי בטוח יותר ומעורבותם מחזקת את תחושת המוגנות ברחבי המועצה".

התפישה במטה יהודה הינה שתושב לא רק צורך שירותים שנועדו להגביר את בטחונו אלא הוא משאב חיוני במאמץ להעלאת תחושת הביטחון ואיכות החיים ביישוב. כמו כן, מטרת תכנית 'כפר בטוח' למעורבות קהילתית יוצרת שיתוף פעולה עם התושבים ומסייעת בידם לדווח ולשתף את הרשויות במקרים של אלימות.


כפר בטוח

כפר בטוח

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי