גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

יתוגברו סיורים במוסדות חינוך במזלג

פורסם באתר בתאריך: 16/12/2014

מפקד משמר הגבול בביקור במטה יהודה: משה דדון יזם את הפגישה עם ניצב עמוס יעקב לצורך חיזוק מרכיבי הביטחון באזור המזלג

בפגישה העלה דדון את הפעולות הנדרשות על מנת להגביר את ביטחון התושבים: הקמת פלוגת תפר בפתחת סנסן, הסדרת נקודת מעבר לפועלים פלשתינאים במחסום בית"ר ותגבור הנוכחות המשטרתית באזור המזלג

פיקוד העורף ערך בשבוע שעבר תרגיל במטה יהודה במהלכו נקראו ראשי המכלולים במועצה לתת מענה לתושבים בזמן נפילת טילים בשטחי המועצה, ונבחנה מערכת חדשה לניהול מערך החירום במטה יהודה

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ערך בשבוע שעבר ביקור במטה יהודה לבקשת ראש המועצה משה דדון, בו השתתפו גם מפקד תחנת משטרת מטה יהודה סגן ניצב אילן נתנאל ונציגי חמשת יישובי המזלג: צור הדסה, נס הרים, מטע, מבוא בית"ר ובר גיורא.

ניצב יעקב הציג את מפת ההיערכות המחודשת של מג"ב באזור. ראש המועצה דדון פירט את הפעולות הנדרשות על מנת להגביר את ביטחון התושבים: הקמת פלוגת תפר בפתחת סנסן, הסדרת נקודת מעבר לפועלים פלשתינאים במחסום בית"ר ותגבור הנוכחות המשטרתית באזור המזלג. בתום הפגישה סוכם כי תחנת משטרת מטה יהודה תתגבר סיורים במוסדות החינוך באזור המזלג. ניצב יעקב מסר כי ייפגש עם מפקד פיקוד מרכז, האלוף ניצן אלון, בנושא מעבר הפועלים במחסום בית"ר, אליה יצטרף ראש המועצה דדון.

עם סיום הפגישה מסר דדון: "ניצב עמוס יעקב הוא ידיד אמת שלי ושל תושבי מטה יהודה. אנו מקיימים ישיבות עבודה קבועות על מנת להביא בפני מג"ב את צורכי התושבים כפי שאנו מבינים אותם. בשנים האחרונות קידמנו מספר מהלכים לחיזוק מרכיבי הביטחון באזור המזלג, אך יש עוד עבודה לפנינו. אנו ממשיכים לקדם ולהתקדם בכל האפיקים כדי לחזק את האזור ואת ביטחון הציבור, תוך שיתוף פעולה הדוק עם כוחות הביטחון ונציגי הציבור".

כזכור, בעקבות בקשותיו של דדון הוקמה תחנת משטרת מטה יהודה שמהווה פיילוט ראשוני לשיטור במרחב הכפרי ומאוישת על ידי שוטרי משמר הגבול. לצידה הוקמו ארבעה מרכזי שיטור אזוריים בארבעה מוקדים אסטרטגיים ברחבי המועצה: צור הדסה (יישובי המזלג), שריגים (יישובי עדולם), במתחם תחנת הכיבוי בצלפון (יישובי שורק-גיזו) ובקיבוץ צובה (יישובי ההר).

בכל אחד מהמרכזים בוצעו עבודות בינוי נרחבות, הוכנס ציוד חדיש והוקמו פינות מיוחדות להמתנת מתנדבים ואזרחים. התכנון, הביצוע ורכישת הציוד נעשו על-ידי המועצה כחלק מחזונו של דדון להפוך את המרכזים המשולבים למרכזי חירום (מועצה, משטרה, כיבוי אש, מד"א). כל מרכז בנוי מארבעה דרגי פיקוד: מפקד החבל (קצין האחראי על מכלול הנושאים הקשורים בשטח הגיאוגרפי), מש"ק המשמש כשוטר קהילתי, מפקד בסיס ההפעלה האחראי על הפעלת המתנדבים וקב"ט מועצה אזורי.

כאמור, ראש המועצה דדון ממשיך להפעיל לחצים פוליטיים לחיזוק צורכי הביטחון של יישובי המועצה ובכלל זאת הקצאת כוח אדם ותגבור כוחות הביטחון באזור, המשך שיקום מרכיבי הביטחון בצור הדסה, וכן סיוע מול הגורמים האחראיים בצה"ל להסדרת מעבר בית"ר לכניסה חוקית של פועלים מהשטחים לעבודות בישראל.

תרגיל לשעת חירום

פיקוד העורף ערך בשבוע שעבר תרגיל במטה יהודה במהלכו נקראו ראשי המכלולים במועצה לתת מענה לתושבים בזמן נפילת טילים בשטחי המועצה, ונבחנה מערכת חדשה לניהול מערך החירום במטה יהודה. המכלולים הינם אוכלוסיה, פס״ח, חינוך ותרבות, תשתיות ולוגיסטיקה, כח אדם, פניות הציבור והנדסה, ובראש כל מכלול עומדים עובד או עובדת המועצה.

בתרגיל דימו העובדים תרחיש של נפילות טילים בשטחי המועצה וטיפול בתושבים המתגוררים באזורי הנפילות.

"תרגילים מעין אלה מהדקים את שיתוף הפעולה שלנו עם פיקוד העורף, מאפשרים לנו לבדוק את עצמנו, לתקן היכן שנדרש ובעיקר להגיע ערוכים ומוכנים בזמן אמת", מסר דדון עם סיום התרגיל.

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי