גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

יום עיון בנושא – מטפלים עיקריים בקשישים CAREGIVERS

פורסם באתר בתאריך: 27/12/2017

ביום שני (22 בנובמבר) התקיים בבית העם במושב תרום שבמטה יהודה יום עיון לאנשי מקצוע בנושא תפקידו של ה"מטפל העיקרי" בתחום מוגנות קשישים, פרי שיתוף פעולה תכנית 'מועצה ללא אלימות' ואגף הרווחה. במקום התכנסו אנשי מקצוע מתחומים שונים ובהם שוטרים קהילתיים, רכזי מועדוני ותיקים, עובדים של חברות סיעוד, רופאים, אחיות, אנשי מרפאות, רכזי קהילה, עובדי רווחה ביישובים, אב קהילה תומכת, עובדים סוציאליים, עובדי אגף הרווחה וצוות 'מועצה ללא אלימות'.

מטפל עיקרי הוא בן משפחה שלאור נסיבות משפחתיות נוטל על עצמו את עיקר הטיפול בבן המשפחה הזקוק לסיוע. ההשלכה של תפקיד זה על חייו של המטפל העיקרי היא גדולה מגוונת ותהליכית ובאה לידי ביטוי בעומס רגשי ותפקודי.

בחלק הראשון של היום הרצתה סוזן כהן, עובדת סוציאלית לסדרי דין ורכזת ועדת מוגנות קשישים באגף הרווחה. כהן העבירה הרצאה בנושא "יום בחיי מטפל עיקרי", והקרינה סרט בנושא.

בהמשך של היום הרצה מר זיו רז עו"ס קליני, מרכז הכשרות בתחום אלימות במשפחה בנושא "מי מטפל במטפל".

בחלקו השני של היום, המשתתפים פגשו את גב' תמי גינזבורג, מנחת קבוצות ומטפלת גוף נפש אשר העבירה סדנא חוויתית בנושא "SELF CARE  למטפלים"

את היום הנחתה עינת ליפסקר, עובדת סוציאלית קהילתית "עיר ללא אלימות" באגף הרווחה.

"ליום העיון ישנה חשיבות בשני ערוצים", מסרה מנהלת אגף הרווחה, דפנה בירן-אשתר. "האחד להעלות את המודעות לנושא . הדבר השני זה שיתוף הפעולה החשוב בין כל הגורמים במטה יהודה, משטרה, מרפאות, עובדים סוציאליים ועוד.

מנהל התכנית "עיר ללא אלימות", סיון כהן טופל: "ליבת העשייה של 'עיר ללא אלימות' בתחום הרווחה, היא ביסוס חלקה של הקהילה במאמץ למנוע אלימות ולגייס את התושבים לקחת חלק במאמץ ולתמוך בקורבנות התופעה. למרות שיש למי לפנות ויש מי שיכול לעזור, לצערנו, תופעת הזנחת הקשישים קיימת בכל מקום. לפעמים הדבר נובע מתוך מחסור בידע של המטפל או במקור עזרה עבורו. ביום הזה רצינו לחבר את הגורמים לחדד את הקושי ולהאיר על המענים האפשריים".
 

יום עיון בנושא – מטפלים עיקריים בקשישים

יום עיון בנושא – מטפלים עיקריים בקשישים

יום עיון בנושא – מטפלים עיקריים בקשישים

יום עיון בנושא – מטפלים עיקריים בקשישים

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי