גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

'המעבדה' בנווה שלום

פורסם באתר בתאריך: 06/09/2017


'ואחת אל סלאם – נווה שלום', הוא בית הספר היסודי היחיד בארץ, הפועל כ'מעבדה לפיתוח פדגוגיה מוטת עתיד', ביוזמה חלוצית של אגף מחקר ופיתוח במשרד החינוך. 'פדגוגיה מוטת עתיד' היא מצפן להכוונת החדשנות הפדגוגית במערכת החינוך. צוות בית הספר נענה לאתגר והחל בפיתוח מודל ייחודי המתמקד בעקרון הגלוקאליות (מושג חדש המורכב מלוקאלי וגלובאלי ומתאר את העולם המשפיע עלינו), לפיו הלומד מפתח הבנה מערכתית של הסביבה, מהרמה המקומית ועד לרמה הגלובלית, ומייצר תודעה וזהות גלוקאלית מורכבת הכוללת תמהיל הרמוני של מרכיבים וערכים גלובליים ולוקאליים.  בשנה הקרובה ימשיך צוות מוביל של בית הספר לשקוד על פיתוח המודל הבית ספרי בליווי אגף מחקר ופיתוח.

כמו כן, בית הספר התקבל לתכנית פיילוט 'קוד ורובוטיקה' שתופעל לראשונה השנה בכיתות ד', בהובלת אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך. התכנית מפתחת כישורי חשיבה בקרב התלמידים, ובהם פתרון בעיות, חשיבה אלגוריתמית, חשיבה לוגית וחשיבה יצירתית. הלמידה בתכנית פעילה ומאופיינת במשחקיות, בשיתופיות וביצירתיות. 'קוד' הוא שפת פקודות שכותב אדם עבור מכונה, בעוד  'רובוטיקה' היא נושא רב-תחומי המשלב בתוכו הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה. לטובת התכנית, שתילמד בהיקף של שתי שעות שבועיות, רכשה הנהלת בית הספר שישה רובוטים. את הפעילות יוביל ראני מחג'נה, רכז התקשוב הבית ספרי.

תכנית מצוינות נוספת של משרד החינוך שתחל השנה בבית הספר היא תכנית STEAM - Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics. תכנית זו מקדמת למידה בגישה שיתופית, וכרוכה בהשתתפות פעילה של תלמידים תוך התמקדות בנושאי הליבה - מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. התלמידים יחקרו עקרונות של תכנון, הנדסה ומתמטיקה בחוויות למידה אינטראקטיביות. המודל משלב גם צד אומנותי, תוך מתן דגש על יצירתיות באמצעות פתרון בעיות וחשיבה ביקורתית. תכנית זו היא מהמובילות והחדשניות בעולם. תחומי הלימוד הנכללים בה נחשבים לפורצי דרך, מהווים זרז בהכשרת דור ה-Start Up, ומסייעים בצמצום פערים חברתיים. התכנית תילמד בהיקף של 2 שעות שבועיות כחוג בחירה לכיתות ה'-ו' ותועבר על ידי רים נאשף, רכזת המדעים.

גם מקומה של המוסיקה הולך ומתפתח בנווה שלום. ילדי כיתות ד'-ו' ילמדו לנגן בכלי נגינה, בשיתוף פעולה עם הקונסרבטוריון האזורי החדש 'יד חריף' ומנהלו עמרי מונטה. בימים אלו שוקדים בקונסרבטוריון על בניית הצוות החינוכי-מוסיקאלי שיעבוד מול בית הספר. במסגרת התכנית ינגן כל תלמיד שעתיים שבועיות בקבוצות קטנות וישתתף בהרכב מוסיקאלי אתני בית ספרי אחת לשבוע.
 

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי