מטה יהודה דלג >>
קורס פסיכומטרי לצעירי מטה יהודה
גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן

תיכון הרטוב

שם בית הספר תיכון הרטוב
שם המנהל ניב בר גיא
שם המזכירה איילה ששון
תאור לפני כ-8 שנים החליטה מועצה –אזורית מטה-יהודה להקים בית-ספר על-יסודי עבור יישובי שפלת יהודה וחלק מיישובי ההר במועצה, זאת לצד בית-הספר התיכון ליישובי ההר הנמצא בעין-כרם. עד אז, לחלק גדול מתלמידי המושבים באזור לא היה בי"ס בסביבה הקרובה. חלקם הגדול של התלמידים נסעו מרחק רב לבי"ס "ברנר" בגבעת-ברנר שם הם למדו עם ילדי הקיבוצים של מטה-יהודה ועם תלמידים מהמועצה האזורית ברנר.
להחלטה זו של המועצה יש והיה היגיון "בריא" ונכון, אך הקמת בית-הספר איננה מתקיימת ב"חלל ריק". במרחק קצר מהישובים נמצא מבחר בתי-ספר טובים וחלקם אף מעולים המשוועים לכל תלמיד, אם להזכיר על "קצה המזלג" – בית-הספר האזורי "צפית", "ברנר", בית-הספר התיכון "הראל", מבחר בתי-הספר בירושלים – ליד-האוניברסיטה, אומנויות, מדעים ואומנויות, בויאר, הניסויי, אורט גבעת-רם ועוד.
בתי-הספר היסודיים המזינים כיום את בית-הספר העל-יסודי "הרטוב" הם: ביה"ס היסודי "הרטוב" (מושבים קיבוצים וישוב קהילתי), ביה"ס ה"שחר" (מושבים) וביה"ס "אלון" (קיבוצים ומושבים) שתלמידיו הצטרפו ל"הרטוב" החל משנת הלימודים תשס"ה.
בביה"ס לומדים כיום יותר מ 800 תלמידים בכתות ז'-י"ב , כאשר המגמה היא בסופו של התהליך להגיע לסדר גודל של 150-200 תלמידים בשכבה.
אוכלוסיית שפלת יהודה מורכבת מאוכלוסיות מגוונות בעלות אפיונים שונים- תושבים וותיקים ממושבים שעלו על הקרקע בשנות החמישים, חברי קיבוצים שגם הם נוסדו בשנים הראשונות לקיומה של המדינה ומתיישבים חדשים שהגיעו וממשיכים להגיע בעשור האחרון על-מנת לחפש איכות חיים כפרית וחינוך הילדים נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם.
בבית-הספר התממש בחמש השנים האחרונות תהליך בינוי מסיבי של 36 כיתות לימוד חדשות. בינוי זה יוצר תנאים סביבתיים שאינם נוחים ללמידה, כמעט ללא מרחבים פתוחים וירוקים, הבינוי עדיין לא הושלם ובית-הספר חסר עדיין משאבים לימודיים הולמים כמו ספרייה מודרנית, חממות לימוד, חדרי מעבדה וכיוצא בזה .
לאור מה שנכתב למעלה ברור שבית-הספר נמצא בתחרות קשה עם בתי-ספר בסביבתו הקרובה ועל-מנת לאפשר לו גדילה וטיפוח ראויים, כך ש"הרוחות הסוערות" לא תאיימנה על עתידו, יש לתת לו תנאים מיוחדים בשנים הראשונות לקיומו. ראש המועצה- האזורית מטה-יהודה, סגנו ושאר האנשים המובילים את המועצה מבינים היטב מצב זה והם דואגים לתמיכה בכל דרך אפשרית בבית-הספר, זאת על-מנת לזכות באמון הציבור שאיננו מובן מאליו ולהפוך את בית-הספר לאלטרנטיבה המועדפת עבור כלל תושבי אזור הרישום של בית-הספר .
לבית-הספר חזון חינוכי שאליו הוא מתכוון ושואף -
בית-ספר לכלל תלמידי האזור
 אנחנו שמנו לנו למטרה מרכזית לקלוט את כלל תלמידי האזור, על-מנת לממש זאת באופן משמעותי ואמיתי, יצרנו מסגרות המתאימות ראשית לכל לתלמידים המתקשים מבחינה לימודית (מרכז למידה) ולתלמידים הנמצאים בסכנת נשירה (מ.ל.א) , בשני מרכזים אלו מושקעים משאבים הרבה מעבר לנגזר מנוסחאות החינוך המיוחד והקצבות משרד-החינוך. בנוסף פתחנו בשנים האחרונות כיתות מקדמות בחטיבת-הביניים. על-מנת לא להנשיר את התלמידים המתקשים במעבר לחטיבה העליונה פתחנו כיתות "אתגר" ומב"ר, שאלו הם מסלולים בנוסף למסלול העיוני המאפשרים מענה לתלמידים עם קשיי למידה והתנהגות. לולא מהלך זה היינו נאלצים להיפרד מקבוצה גדולה של תלמידים שאינם "שורדים" את הכיתות העיוניות הרגילות.
 על-מנת לתגבר תלמידים מתקשים, פתחנו את בית-הספר למערכת ענפה של תגבורים לימודים לאחר שעות הלימודים ובחופשת הקיץ, בהם נוטלים חלק מעל מאה וחמישים תלמידים.
 על-מנת להעשיר ולאתגר פתחנו בחטיבה העליונה הגברות רבות של חמש יחידות מעבר למתחייב ממימון משרד-החינוך. ההגברות מונות לעיתים 8 –5 תלמידים והן משתרעות על פני קשת רחבה של תחומי עניין – מאומנות, קולנוע, מוזיקה, מחול ותיאטרון ועד פיסיקה, ביולוגיה, פילוסופיה וכימיה.
 אנחנו מלמדים בהקבצות על-פי רמות כבר מכיתה ז' במקצועות מתמטיקה, אנגלית, מדעים, וערבית .
* טיפוח הלמידה וההישגים הלימודיים
* בית-ספר שהוא בית-חינוך.
*בית-ספר שבו התלמידים והצוות חיים מתוך מוגנות וכבוד הדדי.
אני מאמין כי הדבר המשמעותי ביותר בבית-ספר אלו הם היחסים שנרקמים ונוצרים בתוכו והם אלו שקובעים יותר מכל את איכותו של בית-הספר. אנחנו מנסים לממש בבית-הספר את המשפט – "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד".
כתובת קיבוץ צרעה 99803
טלפון 02-9908848
פקס 02-9908849
קישור הרטוב חט"ב
 
דואר אלקטרוני hartuv@tzora.co.il
שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי