גודל טקסט: שלום, אורח התחברות לאתר הרשמה לאתר
תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה תמונות נופי מטה יהודה
כתובתנו: מרכז אזורי הר טוב ד.נ.שמשון 9970000
תוכן
  • עמוד ראשי
  • כתבות
  • מטה יהודה - הרשות הראשונה בישראל עם אתר מוּנגש לאנשים בעלי מוגבלויות

מטה יהודה - הרשות הראשונה בישראל עם אתר מוּנגש לאנשים בעלי מוגבלויות

פורסם באתר בתאריך: 21/05/2014

מובילים באיכות החיים

החל משנת 2015 יחויב כל מוסד ציבור להנגיש את אתר האינטרנט בהתאם לחוק הנגישות * במטה יהודה לא מחכים, והשבוע הושק אתר האינטרנט המחודש הכולל מלל קולי ותרגום לעשרות שפות * ראש המועצה משה דדון: "נגישות עם רגישות חברתית"

ראש המועצה משה דדון: "אנו גאים להיות פורצי דרך בתחום ההנגשה לבעלי מוגבלויות. הנגשת האתר פותחת ערוץ תקשורת חשוב עבור אנשים עם מוגבלויות ומקלה עליהם בתשלום חשבונות, הורדת טפסים ומגוון שירותים נוספים הניתנים באתר. זהו צעד חשוב נוסף של המועצה למען התושבים, צעד לחיזוק המדיניות שלנו להובלה באיכות החיים, צעד שכולו נגישות עם רגישות חברתית"

"במטה יהודה הגדילו לעשות מעבר להגדרות החוק והוסיפו אפשרות להשמעת תוכן האתר בעברית על ידי שימוש ב'קולפיקס', מנוע ההקראה המדויק והנמכר ביותר בעברית, מבוסס מילון מורפיקס-מלינגו. כמו כן הותקן Google translate כתוסף שמתרגם את האתר לעשרות שפות"

מהפכת נגישות מקוּונת לאנשים בעלי מוגבלויות במטה יהודה. השבוע השיקה המועצה האזורית מטה יהודה את אתר האינטרנט המחודש הכולל מלל קולי ותרגום האתר לעשרות שפות. חוק הנגישות מחייב כל מוסד ציבורי להנגיש את אתר האינטרנט שלו החל משנת 2015 עבור אנשים בעלי מוגבלויות. אלא שבמטה יהודה לא המתינו לכניסת החוק לתוקף והשבוע הפכו לרשות המקומית הראשונה בישראל אשר הנגישה את אתר האינטרנט בהתאם לחוק ואף לקחה את החוק צעד אחד קדימה עם הטמעת מנוע הקראה קולי שמאפשר גם לעיוורים להשתמש באתר ללא קושי.

אלא שבמטה יהודה לא המתינו לכניסת החוק לתוקף והשבוע הפכו לרשות המקומית הראשונה בישראל שהנגישה את אתר האינטרנט בהתאם לחוק. זאת ועוד, במטה יהודה הגדילו לעשות מעבר לדרישות החוק והוסיפו אפשרות להשמעת תוכן האתר בעברית על ידי הטמעת מנוע הקראה קולי שמאפשר גם לעיוורים לעשות שימוש באתר ללא קושי. מדובר במנוע ההקראה 'קולפיקס', המדויק והנמכר ביותר בעברית, המבוסס על מילון מורפיקס-מלינגו.

"אנו גאים להיות פורצי דרך בתחום ההנגשה לבעלי מוגבלויות", אמר ראש המועצה משה דדון עם השקת האתר. "הנגשת האתר פותחת ערוץ תקשורת חשוב עבור אנשים עם מוגבלויות ומקלה עליהם בתשלום חשבונות, הורדת טפסים ומגוון שירותים נוספים הניתנים באתר. זהו צעד חשוב נוסף של המועצה למען התושבים, צעד לחיזוק המדיניות שלנו להובלה באיכות החיים, צעד שכולו נגישות עם רגישות חברתית. אני מודה לגילי אהרוני, מנהלת מערכות מידע במועצה, על המאמץ הרב שהשקיעה בהובלת התקנת הטכנולוגיה המתקדמת באתר האינטרנט של מטה יהודה, וזאת בחצי הראשון של שנת 2014, מבלי להמתין לכניסת חוק הנגישות לתוקף".

סרגל ההשמעה באתר החדש ניתן להדלקה ולכיבוי ואינו מפריע לגולשים שאינם מעוניינים בכך או לתכני האתר. הדיבור הינו נעים לאוזן, נשמע טבעי ככל האפשר ובעל יכולת הקשרים ולמידה טובה.

המנוע מעניק אפשרויות שונות לשיפור חוויית המשתמש, מהירויות קריאה שונות, בחירת הקול המקריא בין גבר (גלעד) ואישה (סיון) והדגשת הטקסט המוקרא. השירות זמין בכל הדפדפנים, בכל זמן ובכל מקום וללא תלות בציוד מיוחד. קבצי השמע נוצרים בצורה אוטומטית בהתאם לטקסט חדש שמועלה לאתר והשירות הינו מבוסס web המאוחסן בענן.

לאור חוק הנגישות נדרשות הרשויות המקומיות בישראל להנגיש את אתר האינטרנט על ידי קיצורי מקלדת שנקבעו בחוק, להגדיל ולהקטין טקסטים ועוד. האתר צריך לתפקד ללא מעצורים וניווט באמצעות מקש הטאב כדרישת החוק.

במטה יהודה בחרו להוסיף רכיבים נוספים מעבר להגדרות החוק והתקינו את Google Translate שיאפשר לגוגל לזהות שרתים ומיקום במדינות שונות ובהתאם - להציע תרגומים לאתר. כעת עובדים במועצה על פיתוח שיאפשר להתאים את מנוע השמע לשפות נוספות של דיבור.

למי מיועד השירות החדש?

כיום קיים נתח שוק נרחב המתקשה בקריאה והבנה של התכנים המפורסמים באתרי אינטרנט. נתח שוק זה כולל בין היתר אנשים עם קשיי למידה וקריאה דוגמת דיסלקציה, עיוורים ומוגבלי ראיה, אוכלוסיה מבוגרת ולומדי השפה העברית. אתרים מאפשרי שמע מציעים פתרון לאוכלוסיות אלה ומאפשרים הבנה טובה יותר של התוכן הכתוב בדומה למדיניות הקראת המבחנים המונהגת בבתי ספר. בנוסף הם מוסיפים עומק ועושר לחוויית כלל המשתמשים באתר.

תוכנת הניווט waze מכילה בדיוק את אותה טכנולוגיה (קול סיון לאישה וקול גלעד לגבר) ורבים מאיתנו נעזרים בקולות אלה וכבר רגילים אליהם. את הליך שדרוג האתר ביצעה עבור מטה יהודה חברת א.ש. בינה-הדרכה, יעוץ ופיתוח.

כתובת האתר: www.m-yehuda.org.il

 

 

שפת האתר
מקריא כעת. ביטול הקראה אוטומטית
לחץ על המתג התחתון להפעלה או כיבוי של ההקראה הקולית פתיחת הגדרות הקראה קולית

קול הקראה:

סיוון גלעד

מהירות הקראה:

איטי רגיל מהיר

הפעלת הקראה במעבר טאב:

פעיל כבוי

הקראה אוטומטית בכניסה לעמוד:

פעיל כבוי